documents

Bulgaristan’da Lisans Tamamlama

İki Yıllık Mezunlarına Müjde !

Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde Bulgaristan lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları önce Bulgaristan üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama programları için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bulgaristan’daki üniversitelerle yaptığımız anlaşmalar sonucunda lisans tamamlama programlarını başlatıyoruz…

Türkiye’de 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunları için geliştirilen bu programda Bulgaristan Üniversiteleri tarafından fark dersler belirlenip , 2 yıllık alınan eğitimin 4 yıllık lisans eğitimine tamamlanması amaçlanır.

Lisans tamamlayabileceğiniz bölümler;

İnşaat Mühendisliği 3000 Euro ( İngilizce )

Mimarlık 4000 Euro ( İngilizce )

Bilgisayar Mühendisliği 3500 Euro ( İngilizce )

Telekominikasyon Mühendisliği 3000 Euro ( İngilizce )

Yazılım Mühendisliği 3000 Euro ( İngilizce )

Kamu Yönetimi 3000 Euro ( İngilizce )

Elektrik Mühendisliği 3000 Euro ( İngilizce )

Elektronik Mühendisliği 3000 Euro ( İngilizce )

Makina Mühendisliği 3000 Euro ( İngilizce )

Turizm 3500 Euro ( İngilizce )

Endüstri Mühendisliği 3000 Euro ( İngilizce )

İşletme 3000 Euro ( İngilizce )

LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI

Türkiye’de 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunları için geliştirilen bu programda Bulgaristan Üniversiteleri tarafından fark dersler belirlenip , 2 yıllık alınan eğitimin 4 yıllık lisans eğitimine tamamlanması amaçlanır.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bazı Bulgaristan Üniversiteleri ile yaptığımız anlaşma sayesinde, Türkiye’de 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunu öğrenciler eğitimlerini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayabilecekler. Lisans tamamlama programı sadece Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı vasıtasıyla kayıt olan öğrenciler için geçerli olacaktır.

EĞİTİM DİLİ VE HAZIRLIK SINIFI

Lisans tamamlama programlarına katılacak olan öğrencilerin 6 ay İngilizce olarak hazırlık eğitimleri verilecektir. Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlamayıp dil sertifikalarını alan öğrenciler, eğitimlerine 3. sınıftan devam edebilecekledir.

Yabancı dil yeterliliği bulunan öğrenciler, hazırlıktan muafiyet sınavına girerek sınavda başarılı olduğu takdirde lisans eğitimine başlayabilmektedirler.

Eğitime 3. sınıftan devam etme olarak adlandırılan lisans tamamlama programı , Türkiye’de aldığınız eğitimin müfredatına ve bu müfredatın Bulgaristan Üniversitelerindeki uyumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Not: Yukarıda geçen bölümleri İngilizce olarak tamamlayabilirsiniz.Bu listede olmayan bölümleri de Bulgarca dil eğitimi alarak lisansa tamamlayabilirsiniz.

Kayıt İçin gerekli belgeler

Lisans tamamlama programına kayıt olmak isteyen öğrenciler, kayıt için gereken belgeler bölümümüzdeki evraklara ek olarak aşağıdaki belgeleri de ilave etmeleri gerekmektedir.

1) Mezun olunan meslek yüksek okulundan alınacak olan ders notlarını gösteren transkript belgesi ( apostil mühürlü )

2) Mezun olunan meslek yüksek okulundan alınan diplomanın orjinalı ( noter tasdikli ve apostil mühürlü )